Image
Image

Sauna fińska

Sauna fińska - to inaczej sucha sauna. Temperatura powietrza osiąga w niej od 60 do nawet 110 stopni Celsjusza przy zachowaniu wilgotności na poziomie 5-15%. Utrzymanie tak wysokiej temperatury w saunie suchej jest możliwe dzięki specjalnemu piecowi rozgrzewającemu kamienie.

Image

Sauna fińska

Oprócz niego, w kabinie znajdują się także ułożone schodkowo drewniane siedziska i oparcia, najczęściej wykonane z jodły kanadyjskiej lub cedru. Bardzo wysoka temperatura utrzymująca się w suchej saunie sprawia, że saunowicze z reguły chętniej korzystają z jej parowego wariantu, w którym jest nieco chłodniej.

Regularne chodzenie do suchej sauny może jednak przynieść nam wiele korzyści. Przebywanie w suchej saunie sprawia, że organizm oczyszcza się z toksyn. To także dobra metoda na relaks, rozluźnienie i zniwelowanie napięcia wynikającego ze stresu. Co ciekawe, sauna sucha posiada także właściwości odchudzające.

Jeden seans w jej wnętrzu pozwala spalić nawet 300 kalorii! Regularne korzystanie z sauny fińskiej korzystnie działa na: układ krążenia, pracę serca regulowanie skoków ciśnienia. Wzmacnia także naturalną odporność organizmu. Chodzenie do suchej sauny poleca się osobom mającym problemy z m.in. napięciem mięśni grzbietu, przewlekłym reumatoidalnym zapaleniem stawów i kontrolowaną astmą oskrzelową.

Image
Image

Sprawdź dostępność terminu

Dane personalne

Wpisz poprawne imię i nazwisko!

Wpisz telefon do kontaktu!

Wpisz adres e-maill!

Planowany pobyt

Wybierz datę przyjazdu!

Wybierz datę wyjazdu!

Wybierz rodzaj pobytu!

Zaznacz że akceptujesz reglulamin!